Hobi ve Etkinlik Öğreticisi (Kızılay Bakım A.Ş.) (HEO112021)

Türk Kızılay / Bakırköy / İstanbul
Yayın Tarihi: 24.11.2021

Türk Kızılay Bakım A.Ş., yaşlı bireylerin sosyo-kültürel bağlarının devamını sağlamak bu bağı tüm paydaşlarıyla daha güçlü bir yapıya dönüştürmek ve devam eden hayatlarında daha fazla katma değer üretmelerini temin etmek amacıyla 2019 yılında kurulmuştur.

Kızılay Bakım A.Ş., “Sosyal Duyarlılık” ve “Sosyal Hizmet” hassasiyeti doğrultusunda “yaşlı” bireylerin barınma, sağlık ve psiko-sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Türkiye’nin en prestijli Sosyal Hizmet kuruluşu olmayı hedef edinmektedir.

Yenilikçi, dinamik ve gelişim odaklı yapısıyla, yaşlanan Türkiye nüfusunun oluşabilecek ihtiyaçları kapsamında öngörüleri ve profesyonel deneyimlerini de etkin kullanarak katma değer üretmeye çalışmaktadır.

İstanbul Bakırköy’ de bulunan huzurevimiz bünyesinde konaklayan sakinlerimizin zihinsel becerilerini ve el becerilerini geliştirmek üzere, “Sosyal Hizmet” ve “Sosyal Duyarlılık” hassasiyetlerini önemseyen  “Hobi ve Etkinlik Öğreticisi” ekip arkadaşı aramaktayız."Ayrıntılı bilgi almak için 0 212 263 18 85 / 86 numaralarına ulaşabilirsiniz."

Genel Nitelikler

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun veya bu alanda sertifikalı kurs almış,

 • Alanında en az 4 yıl deneyime sahip,

 • Zihinsel ve fiziksel aktiviteler konusunda deneyimli,

 • Tercihen daha önce yaşlılarla birlikte çalışmış,

 • Ekip çalışmasına yatkın, öğrenmeye açık, iletişim becerileri güçlü,

 • İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden veya edebilecek,

 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan.


İş Tanımı

 • Sakinlerin temel el becerilerini geliştirmek üzere el işi etkinlikleri planlamak, bu etkinlikleri birlikte gerçekleştirmek,

 • Sakinlerden gelen taleplere göre mevcut ilgi alanları üzerine hobi çalışmaları yapmak,

 • Sakinlerin üzerinde çalışmak istedikleri hobiler üzerine yetenek kazanmak adına çalışmalar yapmak,

 • Tesisteki çalışanların, sakinlerin ve sakinlerin yakınlarının katılım sağlayacağı aktiviteler ve birlikte hobi çalışmaları yapmak,

 • Sakinlerin sosyalleşmelerini sağlamak üzere sosyo-kültürel etkinlikler yapmak.(tiyatro, karaoke vb.)


Kurumsal Politikalar

Türkiye Kızılay Derneği, birlikte çalıştığı, hizmet verdiği bireylerin refahını korumaya, geliştirmeye ve onlar için güvenli alanlar oluşturmaya kararlıdır; tüm çalışanlarının da bu taahhüdü gerçekleştirmelerini ve desteklemelerini bekler. Türkiye Kızılay Derneği cinsel sömürü ve istismar, cinsel taciz, görevin kötüye kullanılması ve ayrımcılık başta olmak üzere kurumun politikaları, amaç ve ilkeleriyle bağdaşmayan davranışlar konusunda sıfır tolerans politikasına sahiptir.

Derneğimiz, cinsel sömürü, istismarın önlenmesi, görevin kötüye kullanılması ve ayrımcılık ilkelerine uyumu kabul eder ve bu ilkeleri kurum çalışmalarında ve çalışanlarında yaygınlaştırır.

Seçilen tüm adayların bu standartlara ve ilkelere uymaları beklenir; bu nedenle adaylar bu kapsamdaki değerlendirme aşamalarından geçeceklerdir. 

Paylaş
Son başvuru tarihi: 24.12.2021 17:00
HRPeak